Munkaerőpiac a határrégióban

A magyar-szlovák határrégió munkaerő-piaci helyzete – ezzel a címmel szervezett online konferenciát a Magyar Közgazdasági Társaság (MKT) Munkaügyi Szakosztálya 2026. június 4-én. A rendezvényen Varga Bence, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Kar Regionális Tudományi Tanszékének doktorandusza mutatta be a Területi Statisztika folyóirat 2026/1. számában megjelent tanulmányának főbb eredményeit. Felkért hozzászólók voltak: Lipták Katalin egyetemi docens, a Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi Karának dékánhelyettese, Balcsók István, a Debreceni Egyetem Szociológiai és Szociálpolitikai Tanszékének adjunktusa, valamint Jaschitz Mátyás, a Határon Átnyúló Kezdeményezések Közép-európai Segítő Szolgálatának (CESCI) igazgatója. A beszélgetést Czirfusz Márton, a Periféria Közpolitikai és Kutatóközpont társalapítója, az MKT Munkaügyi Szakosztályának elnökségi tagja moderálta – és készített róla szakmai összefoglalót.

A rendezvény szakmai összefoglalója ezen a linken letölthető (pdf).

A beszélgetés visszanézhető az MKT YouTube-csatornáján: 

A magyar–szlovák határrégió munkaerőpiaci helyzetképe